Poslední říjnový den jsme se sešli v naší hrací místnosti na Lannovce s chutí bodovat ve 2. kole 1. divize JŠS. Vepředu nám trochu prořídla sestava. Přesto jsme chtěli uhrát maximum co půjde.

Na 1. šachovnici hrál bílými Jirka Blažek. Čelil mladému píseckému talentu Alexu Wojdylovi. Jirka měl podle svých slov na šachovnici prohranou pozici, kterou se mu v oboustranné časové tísni podařilo ublicat na výhru.

Pavel Kouba hrál na druhé desce černými proti mnohem zkušenějšímu píseckému Martinu Janovskému. Ten hrál s Pavlem nátlakovou hru a postupně Pavla přehrál, až se Pavel musel vzdát.

Proti silnému hráči Jiřímu Burešovi jsem na 3. šachovnici hrál bílými já. V partii jsem si vysnil oběť střelce, která ovšem nebyla korektní. Soupeř však správné pokračování nenašel a nakonec v koncovce, kde měl soupeř jezdce za dva pěšce jsme dospěli k remíze opakováním tahů.

Pepa Chalupský černými narazil na 4. šachovnici na velmi zkušeného Jiřího Landu. Pepa to hrál soustředěně a s přehledem odremízoval silnějšího soupeře.

Na páté desce Vláďa Junek hrál bílými proti svému silnějšímu soupeři Františku Mejtovi atraktivní aktivní šachy a vybudoval si pozici se silným útokem. Vláďa bohužel neviděl klíčovou oběť jezdce. Pozice se mu rozpadla a nakonec svou partii prohrál.

Pepa Vaniš na šestce svého soupeře Adama Tomynce tak rychle černými porazil, že o té partii ani nic nevím 🙂

Partie na 7. šachovnici se nakonec ukázala pro vývoj zápasu nejdůležitější. Pavel Kříha v ní bílými nejprve získal figuru svého soupeře Milana Trkovského. Partie pokračovala, až skončila v remízové koncovce, ve které si Pavel nevšiml, že mu spandla fangle.

Na poslední desce tahal černými celou partii za kratší konec lana Milan Durchan proti Adamovi Redlemu a nakonec byl rád za remis.

Hráči hráli, co uměli a dali do toho všechno. Je to už druhá nejtěsnější prohra v řadě a snad příště v Prachaticích dokážeme otočit vývoj sezóny.