V sobotu 18.11. se na ZŠ a MŠ Nová konal Přebor Českých Budějovic v rapid šachu. Organizace se ujal oddíl ŠK Olympia České Budějovice a s náročnou akcí se vypořádal se ctí a rozhodně si zaslouží poděkování. V průběhu celého turnaje perfektně fungoval bar, kde se hráči mohli zdarma občerstvit kávou, čajem nebo vodou. Takový komfort není často ani na mnohem prestižnějších akcích. Turnaj, po počátečním zdržení, kdy se čekalo na některé hráče, už odsýpal a hladce se odehrálo 7 kol v tempu 20 + 5.

Za Slavii se účastnilo celkem 5 hráčů. Vláďovi Junkovi se moc nezadařilo v posledních kolech a uhrál 2½ bodu. Zdeněk Sýkora měl před posledním kolem 4 body, ale narazil v posledním na Jirku Blažka a na 4 bodech tak zůstal. Petr Svoboda uhrál 4½, když herně, bodově ani výsledným pořadím nijak nevybočil z naprostého průměru.

To Jirka Blažek uhrál 5½ bodu, když prohrál jen s pozdějším vítězem turnaje, kterému podlehl bílými ve věžové koncovce v oboustranné časové tísni. Vmáčknul se tak na pomocné hodnocení za dva FIDE mistry se stejným počtem bodů – čtvrtého FM Štěpána Papáčka a třetího FM Michala Novotného. Pátým místem tak potvrdil své nasazení. Pěkně, Jirko!

V neuvěřitelné formě nastoupil Adam Hemr. Prohrál jen s FM Papáčkem ve 3. kole a v posledním kole čelil na průběžném třetím místě bílými v té době vedoucímu FM Novotnému. V nervydrásající koncovce nakonec FM Novotný chyboval a náš borec se tak katapultoval na celkové druhé místo, když zahrál na výkon 2068. Celkový vítěz turnaje Vojtěch Dudek z Vlašimi uhrál také 6 bodů. V turnaji neprohrál a odremizoval i oba FIDE mistry. Adam tedy skončil nejlépe z hráčů budějovických oddílů a stal se tak neoficiálním přeborníkem Českých Budějovic v rapid šachu. Velká gratulace Adame!

Vystoupení našich hráčů považuji za velký úspěch. V celkovém pořadí jsme měli dva hráče mezi prvními pěti, přičemž dalším zástupcem budějovického oddílu byl až na 9. místě Marek Garabik z ŠA VŠTE České Budějovice s 5 body. Nejlepším hráčem SK Royal České Budějovice byl třináctý Josef Vaniš se 4½ body. Pořádající Olympii zajistil David Petrášek 21. místo se 4 body.

Závěrem děkuji pořadatelům za turnaj se skvělou atmosférou a bezproblémovou organizací. Možná bych jen zvážil, zda do propozic v příštím ročníku neuvést čas zahájení turnaje a kdo přijde bez závažných důvodů pozdě, přijde o první kolo. Ostatní, kdo přišli včas pak nemusí zbytečně čekat na pár opozdilců.

Kompletní výsledky turnaje