Vážení šachoví přátelé,

v prvé řadě díky všem, kteří se podíleli na tom, že jsme se dnes sešli v osmi lidech. Děkuji i těm, kteří chtěli pomoct, ale nakonec v horečce nemohli (JD), nebo chtěli aspoň dodržet slib (Vojta). Volal mi ještě v neděli ráno Vláďa Junek, že může zaskočit, ale to už jsem měl Mílu. Děkuji Vl. Bosákovi, který jistil „písmenkové hráče“. Takže přátelé – v tomto ohledu – jste mi (jako kapitánovi) udělali všichni radost. Průběh našeho zápasu musí popsat někdo jiný – možná Lukáš nebo pak Josef.

Blahopřeji Štěpánovi, který jako jediný vyhrál. A Štěpán publikuje tuto partii takto bez komentáře – s diagramem k poslednímu tahu:

Já jsem měl po 52. tahu bílého tuto pozici coby černý:

Vyhrává za mne jednoduché 52. … h2+! 53. Kg2 Kc6 54. Jd2 Kxb7 0-1. Bohužel, mohu se vymlouvat třeba na hluk v hrací místnosti nebo na něco jiného, ale zahrál jsem hned 52. … Kc6 a po 53. Kf2 koukám, že král je opět ve čtverci mého d-pěšce! Kdybych aspoň teď ještě se snažil (třeba 53. … Kc5 nebo i Kb5) a po 54. Ke3 se vrátil ke svému pěšci 54. … Kc4, tak by se ještě chvilku hrálo. Ale já to vzdal. Partie skončila prozaicky 52. … Kc6 53. Kf2 Kxb7 54. Ke3 Sf4+ 55. Kxd3 remis. Tak nevím, jestli takhle hloupě jako já hráli i moji kolegové z týmu, ale asi ne – spíš měli silnější soupeře než já.

Prohráli jsme 2:6 a výsledky najdete zde