V úterý 19.9. proběhla v Tennis clubu losovací schůze a byly rozlosovány krajské soutěže družstev. Protože jsem byl jako kapitán losování přítomen, vytáhl jsem nám z osudí šťastnou osmičku. Ta pro nás znamená, že z 11 zápasů pojedeme celkem 5x ven: do Kaplice, Strakonic, Tábora a dvakrát do Písku.

Zmatky kolem losování

Jak jsem už psal, na úterý byla naplánována losovací schůze. V pondělí večer před schůzí tým VŠTE stáhnul svou účast v 1. divizi, což přineslo spoustu zmatků. Až se usadí prach budeme určitě chtít vědět, co vedlo oddíl VŠTE k tak vážnému rozhodnutí. Myslím si, že řídící orgán soutěže by měl otevřeně informovat všechny účastníky o tom, co se stalo, proč se tak stalo a co podnikne, aby se v budoucnu podobná situace už pokud možno neopakovala.

Asi bychom všichni chtěli, aby nejvyšší krajská soutěž družstev měla zvyšující se prestiž a aby postupující z našeho kraje do 2. ligy nemohli být v podezření, že postoupili ze soutěže „kde je možné úplně všechno“.

Sestava

V loňské sezóně jsme si jako cíl vytýčili udržení nejvyšší krajské soutěže. To se nám nakonec s odřenými zády povedlo a tak jsme hned začali připravovat posílení kádru. Nejprve jsme získali dva nové členy Jardu Falce, který se k šachům vrací po dobrých 30 letech a Adama Hemra, který k nám přestoupil z Tachova.

Na první šachovnici jsme se domluvili s papírově druhým nejsilnějším jihočeským hráčem Honzou Havlíkem a je nám velkou ctí, že za nás bude hrát.

O spolupráci nás požádal kmenový hráč VŠTE mladý talent Jakub Šimon Šimůnek, že nemá kde hrát a tak jsme ještě v pondělí večer vymysleli, že Kuba bude hrát za nás a FM Novotný, se kterým jsme byli dohodnuti, že bude hrát za nás, nakonec v Písku. Sedm hostů by už bylo příliš.

Mimo základní sestavu jsme se ještě dohodli i s Vojtou Jandlem z Bechyně a Olympionikem Petrem Junkem.

Veškeré informace o soutěži naleznete na svazovém webu https://www.chess.cz/soutez/3018/

Když jsem si prošel soupisky ostatních účastníků, je naše soupiska jedna z těch silnějších. Snad se tedy nestane nic nepředvídaného, budeme se scházet a těšit se ze hry.

Na novou sezónu se těšíme a chceme zahrát nejlepší šachy, co umíme. První možnost budeme mít 29. října v Kaplici, kde nastoupíme proti nováčkovi soutěže.